aktarmalı uçuşlarda vize

aktarmalı uçuşlarda vize

Ucuza bilet aradığımızda bir çoğumuz aktarmalı uçuşları tercih etmişizdir. Transit veya bağlantılı olarak da bilinen aktarmalı uçuşlarda bilinmesi gerekenleri sizler için bu yazımızda topladık. Yurt içi veya yurt dışında aktarmalı uçuşlarda dikkat edilmesi gereken konular nelerdir? Peki aktarmalı uçuşlarda vize gerekli midir? Bu soruların cevaplarını öğrenmek için yazımızı okumaya devam ediniz.

Aktarmalı Uçuşlarda Vize

İlk Uçağınız İç Hatlar ise:

İç hatlardan gelip dış hat uçuşuna aktarmanız var ise aynı terminalde kalarak gidiş salonuna gitmeniz PASAPORT KONTROLÜNDEN GEÇEREK uçuş kapınıza gitmeniz gerekmektedir.

İç hatlardan gelip iç hat uçuşuna aktarmanız var ise aynı terminalde kalarak gidiş salonunda uçuş kapınıza gitmeniz gerekmektedir. Sorularınız için İç Hatlar Transfer Bankosuna müracaat edebilirsiniz.

İlk Uçağınız Dış Hatlar ise:

Dış hatlardan gelip dış hat uçuşuna aktarmanız var ise PASAPORT KONTROLÜNDEN GEÇMEDEN gidiş salonundaki uçuş kapınıza gitmeniz gerekmektedir.

Dış hatlardan gelip iç hat uçuşuna aktarmanız var ise PASAPORT KONTROLÜNDEN GEÇEREK gidiş salonuna gitmeniz ve iç hatlar güvelik kontrolünden geçtikten sonra uçuş kapınıza gitmeniz gerekmektedir.

Aktarmalı Uçuşlarda Vize

Hangi Ülkeler Transit Vize İstiyor?

 1. Almanya
 2. Birleşik Krallık
 3. Cek Cumhuriyeti
 4. Isviçre
 5. Yunanistan
 6. Kanada

Detaylı bilgi için uçuşlardan önce mutlaka uçak şirketiniz ile iletişime geçmenizi tavsiye ederiz!

———————————————————————————————————————————————————————————————————————————–

Uçağınız rötar yaptı ?

Son 3 yıl içerisindeki,
Rötar, iptal, aktarmayı kaçırma, uçağa alınmama gibi durumlarda yasalar size €600’ya kadar tazminat hakkı tanıyor.

Hakkini Yedirme Platformu;

 • Yolcu hakları
 • Uçağım gecikti
 • Uçak gecikti
 • Uçağa alınmadım
 • Rötar
 • Uçağım iptal edildi
 • Overbook
 • Aktarma uçuşunu kaçırdım

Gibi yaşayabileceğiniz olumsuz durumlarda olayın üzerine gitmenizi, haklarınızı talep etmenizi ve haklılığınızı ispat edecek girişimlerinizi masrafsız desteklemektedir.

Avrupa çıkışlı uçuşlarda, hava şartları veya olağanüstü hal (terör, deprem vs.) haricindeki durumlarda yaşanan ve aktarma uçuşları da dahil olmak üzere toplamda 3 (üç) saatin üzerinde olan gecikmelerde, havayolu şirketi yolcuya tazminat ödemek zorundadır.

Türkiye çıkışlı Türk uyruklu (THY,Pegasus, Sunexpress…) uçuşlarda ise toplamda 7,5 saati aşan gecikmelerde havayolu şirketi yolcuya tazminat ödemek zorundadır.

Mağduriyetiniz ile ilgili uçuş şirketine başvuru yaptınız ama olumlu sonuç alamadınız mı ?
Sizin adınıza ücretsiz olarak biz uğraşalım, takip edelim.

Uçuş mağduriyetleriniz de sizlere her konuda ücretsiz bilgi ve yardımcı olabilmemiz için bizlere ulaşabilirsiniz.

Başvuru Formu