İlkbaharda Görülecek Yerler

Türkiye adeta bir cennet. Dört bir yanı güzelliklerle dolu Anadolu’da baharda gezilecek yerler denildiğinde akla gelen 10 fevkalade noktayı sizin için derledik…

İşte ilkbaharda mutlaka gezilecek yerler listenize eklemeniz gereken o rotalar…

1. Bafa Gölü / Muğla

Ege’nin en büyük gölü olan Bafa Gölü ilkbaharda ayrı güzeldir. Kenarında açmaya başlayan orkideleri ve flamingolarıyla ünlü bu rota mutlaka görülmesi gerekenlerden. Güney kıyısında kamp alanları ve tesisler bulunan Bafa’nın harika manzarası eşliğinde bir çay içmenin tam vakti!

2. Yedigöller / Bolu

Ülkemizin dünyaca ünlü milli parklarından olan Yedigöller, şehrin gürültüsünden kaçmak ve doğa ile baş başa kalmak için ideal. Eşsiz doğal güzellikleriyle öne çıkan Yedigöller bahar aylarında ziyaret edenlere adeta bir görsel şölen sunar. Bati Karadeniz’de en popüler gezilecek yerler arasında öne çıkan Yedigölleri mutlaka aileniz ile ziyaret etmenizi öneriyoruz!

3. Safranbolu / Karabük

İşte Anadolu’nun en gözde turizm noktalarından biri. Evleriyle ünlü Safranbolu ilkbaharda mutlaka ziyaret edilmesi gereken noktalardan. Geleneksel Türk toplum yaşantısında gerek tarihi gerek mimari ile bu güne kadar bozulmamış güzelliklerden biri Safranbolu’dur. Bu ilce mutlaka gezilecek yerler arasına alınması gereken muhteşem yerlerden!

4. Kapadokya / Nevşehir

Kapadokya

Ülkemizin en masalsı noktalarından olan Kapadokya’yı eklemeden geçemeyiz. Coğrafik harikalarıyla dünyada tek olan bu ünlü bölgemiz ilkbaharda ayrı güzel olur. Eşsiz manzaralar sunan Kapadokya’da Ihlara Vadisi, Göreme Açık Hava Müzesi, Güvercinlik Vadisi, Uçhisar Kalesi ve Derinkuyu Yeraltı Şehri gibi onlarca noktayı mutlaka ziyaret etmelisiniz!

5. Efes Antik Kenti / İzmir

İzmir’in en popüler turistik noktasından biri olan Efes Antik Kenti aynı zamanda UNESCO Dünya Mirası Listesi’ndedir. Tarihi milattan önce 6000’li yıllara uzanmakta ve İyonya Uygarlığı’nın 12 şehrinden en görkemlisidir. Yazın aşırı sıcakları yerine ilkbaharda gezilecek yerler listenize eklemeniz gereken bu tarihi mekan sizi adeta bir zaman yolculuğuna çıkaracak!

6. Uzungöl / Trabzon

Karadeniz’in incisi olarak da bilinen Uzungöl adını ev sahipliği yaptığı golden almıştır. Alabalık lokantaları, eşsiz manzarasıyla ve kıyısındaki camisi ile bilinen Uzungöl bahar aylarında ziyaret edilmesi en keyifli noktalardan.  Soğanlı ve Kaçkar Dağları’nın birleştiği noktada, yağmur ormanları arasındaki bu doğa harikası ziyaret edenlere unutulmaz bir tecrübe sunuyor!

7. Amasya

Şehzadeler şehri olarak da bilinen Amasya görülmeden geçilmeyecek bir rota. Yüzyıllardır tarihe ev sahipliği yapmış ve Osmanlı’nın önemli kültür sanat merkezlerinden biri olan bu şehirde unutulmaz bir bahar tatili geçireceğinizden eminiz!

8. Mardin

İnsanlık tarihinin ilk yerleşim yeri olan Mezopotamya’nın gözbebeği Mardin, şüphesiz ki gezilecek yerler arasında ilk beştedir. Tarihi dokusu ve benzersiz mimarisi ile sizi kendine hayran bırakacaktır. Mardin’i keşfetmenin en güzel zamanı mayıs ayıdır!

9. Assos / Çanakkale

Hem tarihi bir keşfe çıkmak hem de bahar tatili yapmak istiyorsanız, Assos harika bir rota. Antik kenti ile ünlü olan bu bölge kafa dinlemek icin ideal. Eğer hiç gitmediyseniz Assos’u gezmenizi mutlaka öneriyoruz!

10. Gaziantep

 

Baharda Gidilecek Yerler

Gaziantep tarihi kadar yemek kültürüyle de bilinir. Eğer damak zevkinize güveniyorsanız Gaziantep mutlaka gezilecek yerler arasındadır. Buna ek olarak kalesi, tarihi hanları ve çarşısı ile ünlü Gazi şehir Gaziantep sizi bekliyor!

 

———————————————————————————————————————————————————————————————————————————–

Uçağınız rötar yaptı ?

Son 3 yıl içerisindeki,
Rötar, iptal, aktarmayı kaçırma, uçağa alınmama gibi durumlarda yasalar size €600’ya kadar tazminat hakkı tanıyor.

Hakkini Yedirme Platformu;

  • Yolcu hakları
  • Uçağım gecikti
  • Uçak gecikti
  • Uçağa alınmadım
  • Rötar
  • Uçağım iptal edildi
  • Overbook
  • Aktarma uçuşunu kaçırdım

Gibi yaşayabileceğiniz olumsuz durumlarda olayın üzerine gitmenizi, haklarınızı talep etmenizi ve haklılığınızı ispat edecek girişimlerinizi masrafsız desteklemektedir.

Avrupa çıkışlı uçuşlarda, hava şartları veya olağanüstü hal (terör, deprem vs.) haricindeki durumlarda yaşanan ve aktarma uçuşları da dahil olmak üzere toplamda 3 (üç) saatin üzerinde olan gecikmelerde, havayolu şirketi yolcuya tazminat ödemek zorundadır.

Türkiye çıkışlı Türk uyruklu (THY,Pegasus, Sunexpress…) uçuşlarda ise toplamda 7,5 saati aşan gecikmelerde havayolu şirketi yolcuya tazminat ödemek zorundadır.

Mağduriyetiniz ile ilgili uçuş şirketine başvuru yaptınız ama olumlu sonuç alamadınız mı ?
Sizin adınıza ücretsiz olarak biz uğraşalım, takip edelim.

Uçuş mağduriyetleriniz de sizlere her konuda ücretsiz bilgi ve yardımcı olabilmemiz için bizlere ulaşabilirsiniz.

Başvuru Formu