Frankfurt’tan uçuşu olan yolcular mutlaka havaalanına gitmeden önce uçuş saatleri hakkında bilgi almalı. Kalkış saatinde gecikme olabilir.

Frankfurt Havaalanı’nda bugünden itibaren – 22. bis 26. Mayıs (26.Mayıs dahil) pist yenileme çalımalarına başlanıyor. Fraport şirketi tarafından verilen bilgiye göre 26 Mayıs’a kadar sürecek olan çalışmalardan dolayı bazı uçuşlarda gecikme (RÖTAR) yaşanabilir. Bu nedenle yolcuların havaalanına gitmeden önce havayolu şirketinden veya havaalanının internet sayfasından kalkış saati ile ilgili bilgi almaları tavsiye edildi.

Frankfurt Havaalanı’ndaki uçak kalkış saatlerini buradan takip edebilirsiniz : FRANKFURT AIRPORT

Aktarmalı uçacak yolculara tavsiyemiz mutlaka Havayolunu arayıp Uçuş bilgilerini alınız. Rötar´dan dolayı aktarma uçuşunuzu kaçırabilirsiniz!

Saygılarmızla

 

Uçağınız rötar mı yaptı ?

Son 3 yıl içerisindeki,
Rötar, iptal, aktarmayı kaçırma, uçağa alınmama gibi durumlarda yasalar size
€600’ya kadar tazminat hakkı tanıyor.

Hakkini Yedirme Platformu;

  • Yolcu hakları
  • Uçağım gecikti
  • Uçak gecikti
  • Uçağa alınmadım
  • Rötar
  • Uçağım iptal edildi
  • Overbook
  • Aktarma uçuşunu kaçırdım

Gibi yaşayabileceğiniz olumsuz durumlarda olayın üzerine gitmenizi haklarınızı talep etmenizi ve haklılığınızı ispat edecek girişimlerinizi masrafsız desteklemektedir.

Avrupa çıkışlı uçuşlarda, hava şartları veya olağanüstü hal (terör, deprem vs.) haricindeki durumlarda yaşanan ve aktarma uçuşları da dahil olmak üzere toplamda 3 (üç) saatin üzerinde olan gecikmelerde, havayolu şirketi yolcuya tazminat ödemek zorundadır.

Türkiye çıkışlı Türk uyruklu (THY,Pegasus, Sunexpress…) uçuşlarda ise toplamda 7,5 saati aşan gecikmlerde havayolu şirketi yolcuya tazminat ödemek zorundadır.

Mağduriyetiniz ile ilgili uçuş şirketine başvuru yaptınız ama olumlu sonuç alamadınız mı ?
Sizin adınıza ücretsiz olarak biz uğraşalım, takip edelim.

Uçuş mağduriyetleriniz de sizlere her konuda ücretsiz bilgi ve yardımcı olabilmemiz için bizlere ulaşabilirsiniz.

 

Başvuru Formu