checkin_yolcu_haklari

– Bagaj teslimi esnasında Hakkını Yedirme Ekibi olarak asla hiç bir yolcudan emanet eşya almamanızı, fazla bagajınız olması nedeniyle emanet vermemenizi, yardımcı olmak niyetiyle hiç bir yolcunun eşyasını taşımamanızı önemle tavsiye ederiz.

Son zamanlarda artan terör girişimlerini göze alarak unutmayınız ki, fazla yükü olması sebebiyle, bagajının bir kısmını size emanet veren yolcunun, sizinle birlikte uçuşu gerçekleştireceğinden emin olamazsınız.

check-in– Yurtdışı uçuşlarında 60 dakika , yurtiçi uçuşlarında 45 dakika öncesinden Check-in işlemlerinin bitirilmiş olması gerekmektedir.
Hakkını Yedirme Ekibi olarak, uçuş saatinize 120 dakika kala Check-in alanında olmanızı tavsiye ediyoruz.
Uçuş saatinizden 150 dakika (2,5saat) önce, hava yolu kontuarında uçuş kartı (boarding kartı) verilmeye ve bagaj alımına başlanır. Uçuşa 60 dakika (1saat) kala, kontuar kapanır.
– Uçaşa 60 dakika kala, online check-in (kayıt) işlemleri durdurulur.
– Uçuşa 45 dakika kala uçağa kabul başlar ve 20 dakika kala uçağın kapıları kapanır.
– Uçuş saatine 20 dakika kala uçak kapısında bulunan yolcular, kapılar kapanmış olduğu için uçuşa alınmazlar. Bu durum yolcunun sorumluluğunda olmaktadır.
Hakkını Yedirme Ekibi olarak, olası aksiliklere karşı, Check-in işlemlerini tamamlamanızın hemen ardından, mümkün olan en kısa zamanda uçuş kapısında olmanızı tavsiye ederiz.
aktarmali_ucus_kacirdimUçuşun kapı numarası her zaman değişebilir. Yolcuların havaalanı içerisinde bulunan ekranlardan, uçuş hakkında ki güncellemeleri sık sık takip etmesi gerekmektedir.
Uçuş sonrasında bagajın gelmemesi durumunda, yolcu havalimanında bulunan Lost & Found ( Kayıp & Buluntu ) ucak_geciktibürosuna giderek kayıp bagajı için tutanak tutturmalıdır. Bu tutanak ile uçuş şirketine şikayetini bildirmesi ile uçuş şirketi ya da sorumlu birim, bagajın bulunması için gerekli işlemleri başlatmaktadırlar. Ortalama bir bagajın bulunma süresi 1 ila 7 gün arası değişmektedir. Istenen adrese gönderilmesi de 4 günü bulabilmektedir.
HY_LOGO_YAZILIM

Başvuru Formu