Samsun’da daha önce açıklanan ve bakım için 1 Mart- 31 Mayıs 2017 tarihleri arasında kapatılacağı belirtilen Çarşamba Havalimanı’nın bakımı 1 Ağustos 2017 tarihine ertelendi.

Alternativ Ordu Giresun (OGU) Havalimanı

Samsun’da açıldığı günden bugüne yaklaşık 17 yıldır kullanılan piste oluşan çökmeler nedeniyle 1 Mart- 31 Mayıs 2017 tarihleri arasında 3 ay süreyle kapatılacağını bildirilmişti.

Samsun’da gazeteciler başta olmak üzere sivil toplum kuruluşlarının havalimanının kapatılmadan bakım onarım yapılması şeklinde gösterdiği tepkiler üzerine, Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç ile Vali İbrahim Şahin’in girişimleri ile havalimanının bakımı 1 Ağustos 2017 tarihine ertelendi.

Samsun Valiliği’nden yapılan açıklamada “1 Mart 2017 tarihinde tadilat nedeniyle kapanacak olan Samsun Çarşamba Havalimanı Valimiz İbrahim Şahinin girişimiyle ve Gençlik ve Spor Bakanımız Akif Çağatay Kılıç’ın destek gayretleriyle 1 Ağustos 2017 tarihine ertelenmiştir. Her koşulda desteklerini esirgemeyen Gençlik ve Spor Bakanımız Akif Çağatay Kılıç ile Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanımız Ahmet Arslan’a tüm Samsun halkı adına teşekkür ederim” denildi.

Bakım ve onarım çalışmaları nedeniyle 1 Ağustos 2017 – 1 Kasım 2017 tarihleri arasında kapanacak olan Samsun Çarşamba Havalimanı’nın yerine belirlenen 3 aylık zaman içerisinde uçuşlar Samsun Çarşamba Havalimanı yerine Ordu Giresun (OGU) Havalimanı’na yapılacaktır.

Uçağınız rötar mı yaptı ?

Son 3 yıl içerisindeki,
Rötar, iptal, aktarmayı kaçırma, uçağa alınmama gibi durumlarda yasalar size
€600’ya kadar tazminat hakkı tanıyor.

Hakkini Yedirme Platformu;

  • Yolcu hakları
  • Uçağım gecikti
  • Uçak gecikti
  • Uçağa alınmadım
  • Rötar
  • Uçağım iptal edildi
  • Overbook
  • Aktarma uçuşunu kaçırdım

Gibi yaşayabileceğiniz olumsuz durumlarda olayın üzerine gitmenizi haklarınızı talep etmenizi ve haklılığınızı ispat edecek girişimlerinizi masrafsız desteklemektedir.

Uçuş mağduriyetleriniz de sizlere her konuda ücretsiz bilgi ve yardımcı olabilmemiz için bizlere ulaşabilirsiniz.

 

Başvuru Formu