Soru – Cevap

divider
HakkınıYedirme.com ve FlightCashBack.com olarak 20 yılı aşkın turizm sektöründe hizmet vermekte olup gerek turizm gerekse yolcu hakları alanında uzmanlaşmış ekibimiz ile uçuş mağduriyetlerinizde sizlere yardımcı olmayı ve haklarınızı savunmayı görev edinmiştir.

Başvuru esnasında herhangi bir ücret ödemem gerekiyor mu ?

Hiç bir şart altında sizden ücret talep etmez. Yasal süreç olumlu sonuçlanığı takdirde %24,5 + Vergi başarı komisyonu alınır. Herhangi bir aksi durumda, hiçbir ücret, masraf talep edilmez.

Neden Vekaletname imzalanmalı ?

İmzanız, başvurunuzdaki işlemlerinizde güvenli bir şekilde, sizin adınıza tarafımıza yetki sağlamaktadır. Bu işlemdeki amaç, sizin onayınızla birlikte işlem sürecini yasal olarak hızlandırmaktır.

Neden Biz ?

Havayolu şirketlerinden tazminat taleplerinizde, kişisel veya herhangi bir avukat aracılığyla yaptığınız başvurularda süreç yavaş, zahmetli ve masraflı şekilde ilerlemektedir ve mağduriyet sahiplerinin gözünü haklı olarak korkutmaktadır. Bu yorucu süreçle uğraşmak istemiyorsanız bize ulaşın, sizin için bütün sürecin sorumluluğu alalım.

Hangi durumlarda tazminat hakkına sahibim ?

Avrupa çıkışlı yerli ve yabancı havayolları için (Lufthansa, SunExpress, Türk Hava Yolları vs.); 3 saati aşan rötar durumlarında, uçuş iptallerinde, aktarma uçuşunu kaçırmaya sebep verebilecek gecikmelerde, varolan koltuk sayısından daha fazla fazla bilet satılmasından doğan uçağa alınmama durumlarında(overbooking).

Türkiye çıkışlı yabancı havayolları için; 3 saati aşan rötar durumlarında, uçuş iptallerinde, aktarma uçuşunu kaçırmaya sebep verebilecek gecikmelerde, varolan koltuk sayısından daha fazla bilet satılmasından doğan uçağa alınmama durumlarında (overbooking).

Türkiye çıkışlı yerli havayolları için; 7,5 saati aşan rötar durumlarında, uçuş iptallerinde, aktarma uçuşunu kaçırmaya sebep verebilecek gecikmelerde, varolan koltuk sayısından daha fazla bilet satılmasından doğan uçağa alınmama durumlarında (overbooking).

Biletim olmasına rağmen uçağa alınmazsam ne yapmam gerekir?

Check-in gişesine geldiniz ve uçağın dolu olması (overbook) gibi çeşitli bahanelerle uçağa alınmadınız mı?

Bir sonraki sefere biletiniz verilmiş hatta konaklama, iletişim ve ikram temin edilmiş olsa bile tazminat hakkına sahipsiniz. Peki bu gibi durumlarla karşılaşıldığında tazminat hakkına sahip olmak için ne yapmalıyız?

* Check-in kontuarında zamanında bulunduğunuzu gösteren fotoğraf ve benzeri görsel kanıt değerinde belge. ( Tazminat hakkına sahip olabilmek için uçağın kalkmasına en az 60 dakika kala check-in işlemlerinizi tamamlamanız gerekiyor.)

* Vaktinde orada bulunmanıza rağmen uçağa alınmadığınıza dair kontuar görevlisinden kanıt niteliğinde belge.

Tazminat süreci nasıl işliyor?

Mağduriyetinizin tazminat hakkı oluşturduğu tarafımızdan tespit edildiğinde, hukuki süreci size yansıtmadan takip edip sonuçlandırmamız için, bizi yetkilendirdiğinize dair onay alıyoruz ve bu noktadan sonra yapmanız gereken tek şey hukuki süreci sonuçlandırmamızı beklemek olacaktır. Bu süreç genel olarak  Avrupa çıkışlı uçuşlarda 6 ile 9 hafta, Türkiye çıkışlı uçuşlarda ise 16 ile 21 hafta arasında sürmektedir.

Avukatlar ne zaman devreye giriyor?

Eğer havayolu taleplerimize olumlu cevap vermiyorsa o zaman size bu konuda önerebileceğimiz tecrübeli avukatlarımız var. Avukatları görevlendirmek istediğiniz takdirdirde ayrı bir vekâletname vermeniz yeterlidir.

Hangi bilgilere ve evraklara ihtiyacınız var?

Başvurunuzu tamamladıkdan sonra sizinle en kısa sürede telefon ya da mail yoluyla irtibata geçilmekte ve mağduriyetiniz ile ilgili detaylar istenmektedir. Daha sonrasında sizin için oluşturulmuş panelden vekaletname’yi imzalamanız ve banka hesap bilgileriniz istenecektir. Kişisel bilgileriniz ve uçuş bilgileriniz haricinde başka bir bilgi ve/veya belgeye ihtiyacımız yoktur.

Sözleşmenin feshi hangi durumlarda gerçekleşiyor?

Bize istediğimiz evrakları göndermediğinizde, vekâletnameyi imzalamadığınızda veya sorularımıza zamanında cevap vermediğinizde ya da yanlış bilgiler verdiğinizi fark ettiğimizde sizinle olan sözleşmeyi iptal ediyoruz. İşletme koşulları lütfen dikkatlice okuyunuz.

Online Başvuru

Sadece 2 dakikanızı ayırarak hemen tazminat başvurunuzu yapabilirsiniz.

Başvuru Formu