TBMM İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu Başkanı Mustafa Yeneroğlu, TÜRK HAVA YOLLARININ, aldığı son kararla, diasporanın yoğun yaşadığı Almanya, AVUSTURYA, Fransa, Hollada, Belçika, İsviçre ve Danimarka’dan gelen veya giden yolcular için eski uygulamanın geçerli olacağını açıkladığını belirttikten sonra.

CHP Parti Meclisi Üyesi Emre Çam, THY’nin 30 kg ücretsiz bagaj hakkına geri dönmesinin olumlu bir karar olduğunu ifade ederek, “Ancak gurbetçiye yüzde 20 indirim kararı da uygulanmalı’ dedi.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Yurt Dışından Sorumlu Parti Meclisi Üyesi Emre Çam, Türk Hava Yolları’nın (THY) 23 kg’a düşürdüğü ücretsiz bagaj hakkını yeniden 30′ a çıkarmasını olumlu bir adım olarak tanımladı.

Bu konuda yapılan yanlıştan dönülmesinin memnuniyet verici olduğunu kaydeden Çam, “Ancak hükümet seçimlerden önce THY’de gurbetçilere yüzde 20 indirim yapılacağı yönünde bir söz vermişti. Bu söz de tutulmadı. Biz bu konunun da takipçisi olacağız” dedi.

Bilet fiyatları çok pahalı, tavan fiyat gelsin

Bilet fiyatlarının izin döneminde fahiş düzeylere yükseldiğini vurgulayan Çam, “Günde 8 saat zor şartlar altında çalışan bir vatandaş, bir maaşını da gidip bilete yatıramaz. Bilet fiyatlarının yaz sezonunda makul bir düzeye çekilmesini ve 150 avroluk bir tavan fiyat uygulanmasını istiyoruz” şeklinde konuştu.

 

Uçağınız rötar mı yaptı ?

Son 3 yıl içerisindeki,
Rötar, iptal, aktarmayı kaçırma, uçağa alınmama gibi durumlarda yasalar size
€600’ya kadar tazminat hakkı tanıyor.

Hakkini Yedirme Platformu;

  • Yolcu hakları
  • Uçağım gecikti
  • Uçak gecikti
  • Uçağa alınmadım
  • Rötar
  • Uçağım iptal edildi
  • Overbook
  • Aktarma uçuşunu kaçırdım

Gibi yaşayabileceğiniz olumsuz durumlarda olayın üzerine gitmenizi haklarınızı talep etmenizi ve haklılığınızı ispat edecek girişimlerinizi masrafsız desteklemektedir.

Avrupa çıkışlı uçuşlarda, hava şartları veya olağanüstü hal (terör, deprem vs.) haricindeki durumlarda yaşanan ve aktarma uçuşları da dahil olmak üzere toplamda 3 (üç) saatin üzerinde olan gecikmelerde, havayolu şirketi yolcuya tazminat ödemek zorundadır.

Türkiye çıkışlı Türk uyruklu (THY,Pegasus, Sunexpress…) uçuşlarda ise toplamda 7,5 saati aşan gecikmlerde havayolu şirketi yolcuya tazminat ödemek zorundadır.

Mağduriyetiniz ile ilgili uçuş şirketine başvuru yaptınız ama olumlu sonuç alamadınız mı ?
Sizin adınıza ücretsiz olarak biz uğraşalım, takip edelim.

Uçuş mağduriyetleriniz de sizlere her konuda ücretsiz bilgi ve yardımcı olabilmemiz için bizlere ulaşabilirsiniz.

 

Başvuru Formu