Trabzon Uçağı

Trabzon Uçağı

13 Ocak tarihinde, Ankara – Trabzon seferi sırasında kontrolden çıkıp yamaca saplanan ‘Zeynep’ isimli Pegasus yolcu uçağının kütüphaneye dönüştürülmesi isteniyor.

Eskiye çıkarılacağına karar verilen kaza yapan uçak, Trabzon Büyükşehir Belediyesi tarafından ‘Gülcemal‘ projesi kapsamında kütüphane olarak kullanılmak isteniyor.

Trabzon Büyükşehir Belediyesi tarafından daha öncede başvuru yapılan kaza yapan uçak icin tekrar başvuru yapıldı. Uçak sahibi şirketin teklifi kabul etmesi halinde kütüphaneye dönüştürülmesi planlanan uçak, Akyazı mevkisinde 800 bin metrekarelik alanda yapılacak deniz dolgusu üzerinde, sosyal ve kültürel alanların yer alacağı ‘Gülcemal’ projesine entegre edilecek.

Kaza yapan uçak ile ilgili Trabzon Cumhuriyet Başsavcılığı’nca başlatılan soruşturma devam ediyor. Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü Kaza Kırım Ekibi tarafından başlatılan incelemeye dahilince pilotların ve kabin görevlilerinin ifadeleri alindi ve uçağın teknik incelemesinden sonra iddianame hazırlanacak.

———————————————————————————————————————————————————————————————————————————–

Uçağınız rötar yaptı ?

Son 3 yıl içerisindeki,
Rötar, iptal, aktarmayı kaçırma, uçağa alınmama gibi durumlarda yasalar size €600’ya kadar tazminat hakkı tanıyor.

Hakkini Yedirme Platformu;

  • Yolcu hakları
  • Uçağım gecikti
  • Uçak gecikti
  • Uçağa alınmadım
  • Rötar
  • Uçağım iptal edildi
  • Overbook
  • Aktarma uçuşunu kaçırdım

Gibi yaşayabileceğiniz olumsuz durumlarda olayın üzerine gitmenizi, haklarınızı talep etmenizi ve haklılığınızı ispat edecek girişimlerinizi masrafsız desteklemektedir.

Avrupa çıkışlı uçuşlarda, hava şartları veya olağanüstü hal (terör, deprem vs.) haricindeki durumlarda yaşanan ve aktarma uçuşları da dahil olmak üzere toplamda 3 (üç) saatin üzerinde olan gecikmelerde, havayolu şirketi yolcuya tazminat ödemek zorundadır.

Türkiye çıkışlı Türk uyruklu (THY,Pegasus, Sunexpress…) uçuşlarda ise toplamda 7,5 saati aşan gecikmelerde havayolu şirketi yolcuya tazminat ödemek zorundadır.

Mağduriyetiniz ile ilgili uçuş şirketine başvuru yaptınız ama olumlu sonuç alamadınız mı ?
Sizin adınıza ücretsiz olarak biz uğraşalım, takip edelim.

Uçuş mağduriyetleriniz de sizlere her konuda ücretsiz bilgi ve yardımcı olabilmemiz için bizlere ulaşabilirsiniz.

Başvuru Formu