Ucuz Uçak Bileti Nasıl Alınır

Ucuz Uçak Bileti Nasıl Alınır

Yaz sezonu gelirken tatil planları yapılmaya başlandı bile. Herkesin en merak ettiği konuların başında ise tabiki ucuza uçak bileti almak geliyor. Özellikle yılbaşında, resmi tatiller ve yaz dönemlerinde bilet fiyatları olduçka pahalılaşıyor.

Peki ucuz uçak bileti nasıl alınır? İşte ayrıntılar…

Ucuza uçak bileti almanın püf noktaları arasında ise tabiki zamanlama geliyor. Özellikle seyahat programınızı resmi tatillere göre ayarlamak istiyorsanız, biletinizi havayollarının havayollarının dönemsel olarak biletleri satışa sunduğu zamanlarda almaya çalışın.

Uçuş Zamanını Sabah Yerine Akşamı Tercih Edin!

Uçuş zamanınızı planlarken sabah uçuşları yerine akşam uçuşlarını tercih edin. Cuma günleri bilet almaktan ise kaçının. 2016 verilerine göre yurt içi uçak biletleri en pahalı cuma günleri satıldı.

Pazar Sabahları En Uygun!

Pazar sabah saatleri ucuza bilet almak için en uygun zaman! Ayrıca seyahatiniz opsiyonel ise salı gününü tercih etmeniz size daha tasarruflu bir yol sağlayacaktır.

En Az 2 Hafta Önceden Rezervasyon Yaptırın!

Yurt dışı seyahatlerinde erken rezervasyon şüphesiz ki ucuzluğun en iyi yollarından biri. Seyahatinizi minimum 2 hafta önceden yapmanız durumunda ciddi tasarruflar sağlayacağınızı bilin.

Yurt Dışında En Pahalı Perşembe En Ucuz Pazar!

Yine 2017 verilerine bakacak olursak en pahalı yurt dışı biletleri Perşembe günü, en ucuz yurt dışı biletleri ise Pazar günü satıldı.

 

———————————————————————————————————————————————————————————————————————————–

Uçağınız rötar yaptı ?

Son 3 yıl içerisindeki,
Rötar, iptal, aktarmayı kaçırma, uçağa alınmama gibi durumlarda yasalar size
€600’ya kadar tazminat hakkı tanıyor.

 

Hakkini Yedirme Platformu;

  • Yolcu hakları
  • Uçağım gecikti
  • Uçak gecikti
  • Uçağa alınmadım
  • Rötar
  • Uçağım iptal edildi
  • Overbook
  • Aktarma uçuşunu kaçırdım

Gibi yaşayabileceğiniz olumsuz durumlarda olayın üzerine gitmenizi haklarınızı talep etmenizi ve haklılığınızı ispat edecek girişimlerinizi masrafsız desteklemektedir.

Avrupa çıkışlı uçuşlarda, hava şartları veya olağanüstü hal (terör, deprem vs.) haricindeki durumlarda yaşanan ve aktarma uçuşları da dahil olmak üzere toplamda 3 (üç) saatin üzerinde olan gecikmelerde, havayolu şirketi yolcuya tazminat ödemek zorundadır.

Türkiye çıkışlı Türk uyruklu (THY,Pegasus, Sunexpress…) uçuşlarda ise toplamda 7,5 saati aşan gecikmlerde havayolu şirketi yolcuya tazminat ödemek zorundadır.

Mağduriyetiniz ile ilgili uçuş şirketine başvuru yaptınız ama olumlu sonuç alamadınız mı ?
Sizin adınıza ücretsiz olarak biz uğraşalım, takip edelim.

Uçuş mağduriyetleriniz de sizlere her konuda ücretsiz bilgi ve yardımcı olabilmemiz için bizlere ulaşabilirsiniz.

Başvuru Formu